Rastgele Blog
image
Verinin gücü

veriALL olarak verinin gücünü bilen, anlayan, anlatmaya çalışan ve bu veriler ile gücü elde etmek için gerken hizmet ve çözümleri üretmekteyiz.

image

veriALL olarak verinin gücünü bilen, anlayan, anlatmaya çalışan ve bu veriler ile gücü elde etmek için gerken hizmet ve çözümleri üretmekteyiz.

Karmaşık bir yolda giderken, rotanızı doğru bir şekilde bulabilmek için ya yanlış yapa yapa, doğru yolu bulacaksınız yada bilen birisine soracaksınız.

 

Bilen birisine sormanız için ilk önce bileni bulmanız ve bu bilenden bildiğini elde etmeniz gerekiyor. veriALL olarak verinin gücünü bildiğimiz için veriyi gücünü tanıyaman, anlayaman, kavrayaman projelerde kalitesinden çok içeriğide yer alan içeriğin kalitesi ilgilendirmeye başlıyor.  Birçok kuruluş özgün, faydalı ve anlamlı verileri oluşturabilen projeleri elde tutarken özgün olmayan, faydasız, anlamsız yani "gürültü" olarak tabir edilen gereksiz verileri ise önemsememektedir. Bu yazıya giriş yapar iken verdiğimiz benzetme ile veri doğru ise hedefe ulaşacaksınız lakin bundan sonra düşünmeniz gereken şey bu yolu daha kısa sürede ulaşabilir miyim yani daha faydalı, anlamlı bir veriyi oluşturabilir miyim veya elde debilir miyim ?

 

Elinizde ne kadar çok veri var ise bu veriyi;

 

 

Güvenilirlik

Elde edilen veri ile doğru adımlar ile güvenlirliği kazanabilirsiniz, benzetme ile verdiğimiz örnekte aldığınız kaynağa güven oluşmaya başladıktan sonra sürekli o güvenli kaynaktan veriyi alma ve ihtiyaçı gidermeye çalışacaksınız

 

Benimseme

Güvenli kaynaktan sürekli ve aktif bir şekilde veri alma ve ihtiyaçı gidermeye çalışmanız sonrasında artık bu kaynağı benimsemiz yüksek ve muhtemel bir durum olacaktır.

 

Fark oluşturma

Bu noktada fikir veya projenize uygun adımlar ve teknikler ile fark oluşturmak için veriyi kullanabilirsiniz. Bu sayade verinin gücü ile  fark oluşturmayı başarmış olacaksınız

 

Verinin gücünü kullana bilmeniz için sektörel eksikleri gidermek için veriALL ile Senaryo oluşturma, Veri kaynağını belirleme, Verinin elde edilmesi süreçlerini kendi geliştirdiğimiz yazılımlar ile sağlayarak siz proje sahibi veya yönetici olarak o verinin sunumunu gerçekleştirerek verinin gücünden faydalanıp fark oluşturmaya çalışmanızı sağlayan, kolaylaştıran kısacası veriALL olarak destekleyen, geliştiren, büyüten tanımlaması ile çözüm ve hizmetler sunmaktayız.

 

Saygılarla,

veriALL Ekibi

 

 

veriALL bir Fikir Üssü projesidir.